Şirince - Kuşadası Pamukkale Turu

1.GÜN

23.00 Okul bahçesinde buluşmamızın ardından Şirince ‘ye hareket ediyoruz.
07.00 

Şirince ‘ ye varış ve muhteşem serpme köy kahvaltısı. Kahvaltı sonrası , Köy  dokusunu yitirmemiş bu adı gibi şirin ,Arnavut kaldırımlı  taş  sokaklarında  nostaljik  bir  yürüyüş  yapıp  dinlerce kutsal kabul edilen Meryem Ana evini ziyaret etmek için Bülbül Dağına çıkıyoruz ve anahtar deliği şeklinde yapılmış Vaftiz kuyusy, Kutsal Çeşmeler ve Meryem Ana evi gezilerinden sonra Antik çağda kurulmuş, dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Efes Antik Kentine gidiyoruz.

Kent içerisinde bulunan Odeon, Domitian Tapınağı, Hadrian Kapısı,Traian Çeşmesi,Celcius Kütüphanesi, Aşkevi tuvaletler, Büyük Tiyatro, Büyük Liman, Eragles Kapısı, Agora, Nike Heykeli, Gymnasion, Şehir surları, Nekropol, Curetler Caddesi gibi kalıntıları gezip öğle yemeği için mola veriyoruz.

Yemek sonrası dünyanın yedi harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağının (Panoramik) görüyoruz. İsa Bey Camii ve St.Jean Kilisesi gezilerimiz sonrasında çini atölyesine gidiyor ve burada nasıl yapıldıkları hakkında bilgi alıyoruz.Günün sonunda otelimize yerleşiyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  

2.GÜN

PAMUKKALE - TRAVERTENLER - HİERAPOLİS ANTİK KENTİ - ANTİK TİYATRO - KARAHAYIT KASABASI - KIZILSU - KAKLIK MAĞARASI

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından hareketle Pamukkale’ ye doğru yola çıkıyoruz.Ve milyonlarca yıl önce oluşmaya başlamış Beyaz Travertenlerin üzerinde dolaşma fırsatını elde ediyoruz.
Ardından travertenlerin hemen üzerinde yer alan Hierapolis Antik Kentini gezmeye başlıyoruz. Burada sırasıyla Tiyatro, Hamam, Gymnasium, Apolyon Tapınağını, Cin Delikleri, Su Kanalları, Nekropol gezilerimizin ardından Karahayit Kasabasında yer alan Kızılsu’ yu görüyoruz.

Pamukkale ‘ ye özgü tekstil ürünlerinden almak için mağazalarda alışveriş molası verip yolumuzun üzerinde bulunan Kaklık Mağarasını ziyaret ediyoruz. Milyonlarca yılda oluşan sarkıt ve dikitleri muhteşem görsel şölenine tanık olduktan sonra İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Akşam ilerleyen saatlerde İstanbul’a varış ve başka bir Jes Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.

  • 0 (850) 441 11 34
  • info@jestur.com.tr