Eskişehir Turu

01.00 Okul bahçesinde buluşmamızın ardından Eskişehir ‘e hareket
06.00 Eskişehir  şehir merkezine erken saate vardığımız için muhteşem Eskişehir manzarası izleyebiliceğimiz Şelalpark ‘ a çıkıyoruz.
08.00 Sabah kahvaltısı
09.00 Gezimize ilk olarak 19.yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı ile başlıyoruz.Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içersinde hissedeceksiniz.Türkiye’de bilinen  ilk Modern Cam Müzesi’ni birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğraflıyoruz.
10.30 Atlı Han ( Geleneksel El Sanatları Çarşısı ) da Lüle taşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz.
11.00 Dünya ‘da tek olan Lüle Taşı Müzesini ve Kurşunku Külliye’ni ( Camii , Medrese ,Kerven-saray , Sıbyan Mektebi ,Şadırvan ) , 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevi Hanesini ziyaret ediyoruz.
12.00 Eski Hal Binası  (Gençlik Merkezi) geziyoruz.Porsuk  Çayı kıyısında serbest zaman  veriyoruz.
13.00 Öğle yemeği
14.30 Türkiye Lokomotif fabrikası Tülomşaş ‘ da bulunan zamanın en sansasyon olayına sebebiyet veren  Devrim Arabasını görüyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler  tekne turuna çıkabilir. Hemen sonrasında içersinde Mustafa Kemal Atatürk ‘ümüzün eşyalarının ve Yavuz Kruvazörü ,Muavenet -i Milliye , Nusret Mayın Gemisi , Alemdar Kurtarma Gemisi ,Sütlüce Bandırma Vapuru ve Savarona gemilerinin maketlerin de bulunduğu Cumhuriyet eserleri müzesi gezimizi yapıyoruz.İçerisinde farklı geçmişlerden ve günümüzden eserlerin sergilendiği karikatür müzesini geziyoruz.
17.00 İstanbul’a hareket
20.00 Akşam Yemeği
23.00 İstanbul’a varış ve siz değerli misafirlerimizle bir başka Jes Tur organizasyonunda görüşmek üzere.

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.

  • 0 (850) 441 11 34
  • info@jestur.com.tr