Pamporovo Turu

TUR PROGRAMI

1.GÜN İstanbul-Plovdiv-Sofya

İSTANBUL- PLOVDİV Belirlenen kalkış noktasında akşam saat 23.00’da JESTUR TURİZM araç ve personeliyle buluşma sonrasında Bulgaristan’a hareket ediyoruz. 02.30 Edirne üzerinden Kapıkule Sınır kapısına varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra sabah saatlerinde 06.00 civarında Pladiv ‘e varış ve sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya hareket ediyoruz. 1 buçuk saatlik yolculuğumuzun ardından Sofya’ya varış ve panoramik şehir turunun başlaması. Sofya’da özellikle mimari özellik taşıyan yapılar bulunmaktadır. Panoramik turumuzda; St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Banya Başı Camii, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası Sofya’da bulunan otelimize varış ve odalara yerleşme. Otelimizde açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

2.GÜN Sofya-Pamporovo

Uyandırma ve sabah kahvaltısı ardından Sofya şehir merkezine hareket, rehberimiz eşliğinde şehir turu ardından şehri dilediğinizce keşfetmeniz ve alışveriş için serbest zaman. Sofya’da alacağımız öğle yemeği sonrasında Plovdiv üzerinden Pamporovo’ya hareket. Yaklaşık 3 buçuk saatlik yolculuğumuz sonrasında otelimize varış ve odalara yerleşme. Dinlendikten sonra belirlenen saatte lobide buluşma. Kayak yapmak için Ski Pass, board, kayak takımları vb malzemelerin ön hazırlıklarının tamamlanması ve ardından otelimizde açık büfe akşam yemeğimizi alıyoruz.

3.GÜN Pamporovo

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası önceki günden hazırlamış olduğumuz kayak malzemelerimizle kayak alanına geçiş ve kayak hocalarımızdan ders alınmasının ardından tüm gün kayak için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği (kayak alanında kuzu çevirme) Akşam yemeği otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

4.GÜN Pamporovo

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün kayak için serbest zaman Öğle yemeği (kayak alanında mangal), Akşam yemeği otelimizde açık büfe olarak alınacaktır.

5.GÜN Pamporovo- Plovdiv- İstanbul

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası öğle saatlerine kadar kayak için serbest zaman. Otelimize dönüş ve hazırlıkların ardından Plovdiv’e hareket. Yaklaşık 2 saat yolculuk ve saat 3 civarında Plovdiv’ de öğle yemeği. Yemeğin ardından Plovdiv şehir turu. (Bulgaristan’ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur.
4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği, mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer.) En ilgi çeken nokta Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü -Nöbet Tepe üzerinde bulunuyor. Plovdiv gezimizde Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağınız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu’nun evi, Balabanov evi ve Georgi Mavridi’nin evi, Eski Roma çağından kalma Antik amfitiyatro, Cumaya camii, Aya Konstantin, Elena ve Aya Nedelya kiliseleri panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Plovdiv ziyareti sonrası Türkiye’ye hareket, Plovdiv – Haskovo karayolu takip edilerek Kapıkule sınır kapısına varış ve Free Shop’ta serbest zaman. Pasaport işlemleri sonrasında Türkiye’ye giriş ve akşam yemeği olarak araç içi aperatif ikramlar. Yol boyunca gerekli molaların verilmesi sonrasında okulumuza varış ve siz değerli misafirlerimizle bir dahaki JESTUR TURİZM organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz…

İletişim

Aşağıdaki iletişim bilgileri ile bize ulaşabilirsiniz.

  • 0 (850) 441 11 34
  • info@jestur.com.tr